Як краще працювати з пошуковими ...


Підвищення ефективності пошуку інформації

Передусім треба пам’ятати, що складання запитів на пошук інформації – це свого роду мистецтво. Ідеальний запит видасть користувачу посилання тільки на ті сторінки, які йому потрібні. Просто грамотний запит може видати користувачеві кілька десятків сторінок, пошук серед яких виявиться не таким уже й складним. Користувачу слід мати на увазі, що жодна пошукова система не в стані повністю індексувати всі сторінки і документи на всіх серверах Інтернету. Кожний пошуковий сервер проводить відбір і індексування сторінок за своїми власними правилами.

В ефективному пошуку інформаційних ресурсів Інтернету допомагають декілька правил.

1. Пошук за допомогою улюбленого каталога або вказівника дозволяє швидко і ефективно знаходити потрібну інформацію в Веб. Якщо за допомогою однієї з пошукових машин вам не вдалося знайти її, спробуйте пошукати за допомогою інших. Однак пам’ятайте, що грамотне використання можливостей одного пошукового сервера може бути ефективніше, ніж звернення з тим самим запитом до великої кількості серверів. Коли користувач вперше потрапляє на сторінки незнайомого пошукового сервера, слід в першу чергу прочитати його опис і правила користування, а також вивчити засоби і можливості пошуку. Проте не слід захоплюватися вивченням пошукових серверів; після деякої практики з’являються 2-3 улюблені сервери, що найповніше індексують сферу в Інтернеті, яка цікавить користувача.
2. У запиті слід використовувати ті слова, що точніше за все характеризують тему, яка цікавить користувача.
Вибір слів може ґрунтуватися на двох різних підходах:
– можна почати із загального запиту і поступово його конкретизувати, спостерігаючи за зміною результатів пошуку;
– можна почати з конкретного запиту і поступово його поширювати, відштовхуючись від найбільш важливих і специфічних слів.
3. Для більшості пошукових серверів має значення послідовність слів у запиті, тому найбільш важливі і характерні терміни треба розміщувати на початку запиту і додавати до них менш значущі терміни.
4. Краще використовувати початкову форму слова, інші будуть знайдені автоматично. Тобто, запит зі словом «університет» дозволить знайти сторінки з словами «університет», «університеті», університетом» тощо.
5. Якщо два або більше слова є єдиним цілим, візьміть їх в лапки, наприклад «Елвіс Преслі». До речі, так само слід було б поступити і при пошуку яблучного пирога («рецепт яблучного пирога»), хоча в даному випадку у Google вистачає розум зрозуміти, що це єдина фраза, і діяти так, як ніби то лапки тут присутні.

6. Вводьте слова малими буквами. Всі власні імена, такі як Елвіс, вводьте з єдиною великою буквою (першою).
7. Рекомендується вживати синоніми – їх використання дозволяє не тільки поширити діапазон пошуку, а й надає більше ваги власне смисловій частині запиту.
8. Не рекомендується користуватися поширеними словами типу «комп’ютер», «інформація», «дані» тощо.

9. Використовуйте знаки «плюс» (+) і «мінус» (-) для того, щоб показати, які слова потрібні, а які – ні. Введіть, наприклад +Елвіс+ Костелло-Преслі, якщо ви шукаєте сучаснішого Елвіса, а не його знаменитого тезку.
10. Якщо серед перших 20-30 посилань, отриманих від пошукового сервера, немає потрібного посилання, слід подумати про те, щоб радикально змінити набір ключових слів або скористатися іншим сервером.
11. Слід пам’ятати, що Веб-сторінка, на яку користувач потрапляє при першому підключенні до пошукової системи, найчастіше являє собою спрощений бланк запиту на пошук інформації. Щоб отримати доступ до найбільш потужних засобів опису, треба перейти на сторінку ускладненого пошуку (Advanced Search).

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *