Обласний семінар для керівників ...


26 вересня 2019 року на базі Костопільського Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій пройшов обласний семінар для керівників творчих об’єднань інформаційних технологій та вчителів інформатики закладів середньої освіти Костопільського району з теми «Робота педагога в сучасному закладі позашкільної освіти: виклики сьогодення, професійний стандарт та вектори розвитку». Організатори семінару (комунальний заклад «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді», відділ освіти Костопільської районної державної адміністрації і Центр технічної творчості та комп`ютерних технологій) поставили за мету окреслити проблеми, пов’язані з визначенням місця та ролі позашкільної освіти в системі сучасної освітньої діяльності, ознайомитись з практичним досвідом діяльності керівників творчих об’єднань інформаційних технологій Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій, поглибити знання сучасного світу IT проектів і кіберспорту та робототехніки.

З вітальним словом звернувся до учасників семінару директор комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Володимир Южаков. Беляновська Наталія Миколаївна, начальник відділу освіти Костопільської районної державної адміністрації ознайомила гостей семінару зі станом освітянської галузі Костопільщини у 2019 році та подальшими перспективами її розвитку.

Директор Центру Людмила Ярмольчук розповіла про діяльність і пріоритети закладу позашкільної освіти, наголосила про важливість підведення відділу інформатики та обчислювальної техніки ЦТТКТ до новітніх стандартів розвитку в галузі IT.

З викликами сьогодення, векторами розвитку освіти в сучасних закладах позашкільної освіти ознайомив учасників семінару запрошений гість зі столиці, завідувач відділом інформаційно-комп’ютерних технологій Українського державного центру позашкільної освіти, Антон Єременко. Ця тема викликала зацікавлення всіх учасників семінару, стала предметом обговорення і, звісно, платформою для роздумів про майбутнє освіти в світі загалом та в Україні, зокрема. Ще один гість з Києва, Дмитро Корнієнко, співзасновник, вчитель Броварської школи «Brobots», не тільки проконсультував колег щодо методичної сторони гурткової роботи, а провів майстер-класи з робототехніки.

Учасники семінару мали можливість подивитися майстер-клас керівника гуртків-методиста ЦТТКТ, Миколи Немоловського з основ роботи у програмі Autodesk 3Dmax, який викликав зацікавлення у вчителів та керівників гуртків інформаційного напряму. Інформацією про ITalent – перший та найбільший Всеукраїнський конкурс з IT проектів та кіберспорту серед молоді надав Антон Єременко.

Обговорення підсумків семінару проходило активно, жваво і не категорично, що є свідченням відкритості нашого освітнього закладу до нового усвідомлення сучасної позашкільної освіти, готовності йти в ногу з часом, працювати над собою, стати провідником між дітьми та невичерпним джерелом знань – мережею Інтернет.

По закінченню заходу, всі учасники отримали можливість потрапити до геологічної пам`ятки природи, «Базальтових стовпів». Завідуюча Берестовецькою філією Головинського ліцею Костопільської районної ради Раїса Таргоній-Коваль провела екскурсію геологічним заказником, привернувши увагу до проблем охорони довкілля, розповіла цікаві факти про базальт та продемонструвала дивовижні форми його перетворення.

У підсумку, всі отримали масу інформації для роздумів та бажання зустрітися знову.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *